Bém, ale i Sobotka se tvářili spokojeně. Zatímco Bém si pochvaloval výsledek vítězné ODS v senátních i komunálních volbách, Sobotka neopomněl zdůraznit, že soc. dem. zaznamenala lepší výsledky ve volbách do obcí i do Senátu. Podle něj si ČSSD polepšila zejména ve velkých městech.

Bém uvedl, že ODS nyní disponuje více než 6000 mandáty v obecních zastupitelstev. Bém dále označil triumf v Praze za "historický úspěch". Bém se na otázku moderátora diskuse zdráhal dát přímou odpověď, zda budou občanští demokraté v Praze vládnout sami. Pro ODS v Praze hlasovalo 54,4 procenta voličů, ODS tak má v zastupitelstvu pohodlnou většinu. Bém řekl, že bude vyjednávat i s ostatními stranami v zastupitelstvu, ale nevyloučil, že nakonec budou v radě magistrátu sedět pouze zástupci ODS.

Béma vyzval k jednání i s jinými stranami v Praze šéf zelených Bursík, jenž primátorovi připomněl, že "vládnout sám není snadné". Bém ale Bursíkovi odvětil, že občanští demokraté na rozdíl od zelených podporují výstavbu metra.

Sobotka: hrozí zánik sociálního státu

Debatu vyhrotil Sobotkův výrok, že v případě příliš "modrého" Senátu, hrozí demontáž sociálního státu. Bém tato slova označil za "absurdní a neuvěřitelná", přičemž uvedl, že sám Sobotka stál za odložením některých zákonů, které měli přispět sociálně potřebným. Sobotka ale kontroval, že to nebyl on, kdo je pro zrušení Zákoníku práce a rodičovských příspěvků. Lidovec Kasal Sobotku ujistil, že KDU-ČSL nedopustí zrušení rodičovských příspěvků.

Kasal ale odmítl, že by lidovci dali z centra pokyn svým voličům, koho mají volit ve druhém kole senátních voleb. Přiznal ale, že by podpořil kandidáta zelených Pavla Klenera (SZ) nebo Soňu Paukrtovou (SOS) v boji proti občanským demokratům.