Teď však věří, že mají šanci něco změnit a současného starostu Kraslic by mohl někdo vystřídat. Do zastupitelstva tak kandiduje rekordní počet lidí, bezmála dvě stě. Mezi nimi je i pět členů rockové kapely Crom.

Její manažer Jan Zmrzlý se netají tím, že do voleb šel právě kvůli Zachovi. "Měla by konečně nastat změna. Chceme se o ni alespoň pokusit," říká manažer, který se nechal s dalšími členy kapely napsat na kandidátku nezávislých. "Tady v Kralicích to ale bude těžké," dodává.

K volebním urnám chodili v pátek v Kraslicích i lidé, kteří ještě před několika lety o dění ve městě nejevili zájem. "U posledních komunálních voleb jsem nebyl, ale poté, co se děje kolem starosty, chci dění ve městě nějak ovlivnit a nic neponechat náhodě. Zach můj hlas nedostal a doufám, že radnici konečně opustí," vysvětluje s rozhořčením v hlase mladík při odchodu z volební místnosti.

Soud starostu před časem odsoudil k pokutě za zneužití pravomoci veřejného činitele a zmlácení bývalé ženy. Některým lidem to ale zřejmě vůbec nevadí. "Věci, za které byl Zach souzen, nejsou tak jednoznačné a navíc je to jeho soukromá věc," obhajoval starostu asi padesátiletý muž. "Koho že jsem volil? No přece starostu Zacha," odpovídá na otázku a usmívá se.