Sdružení nezávislých kandidátů - Evropští demokraté měli podle Hybáškové zaplatit tři milióny jako provizi pro dva ministry a jednoho poslance ODS za rychlé vyplacení jejich státního příspěvku za volby z roku 2002, o které se strana již delší dobu pře. Podle informací České televize to měli být ministr financí Vlastimil Tlustý a ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil. Oba to důrazně popřeli.

Hybášková prohlásila, že se k případu dál nebude vyjadřovat, dokud policie případ neprošetří. Pokud se prokáže, že Tlustý je nevinen, ráda se mu omluví.

"V žádném případě se nejedná o boj s ODS, ale v každém případě se jedná o boj s korupcí," zdůraznila ve středu Hybášková.

Trestní oznámení na neznámého pachatele podal kvůli možné korupci místopředseda SNK ED Stanislav Polčák. Případ zveřejnil tři dny před začátkem voleb do třetiny Senátu a do obecních zastupitelstev.

Spor o příspěvky za pražské zastupitele vedou Evropští demokraté, nyní SNK ED, s ministerstvem financí již dlouhou dobu. Při již řešilo několik soudů. V polovině září požádali SNK ED Tlustého, aby přezkoumal rozhodnutí svého předchůdce Bohuslava Sobotky (ČSSD), který výplatu příspěvků zamítl. Nyní žádost kvůli vzali zpět.

Podle nového rozhodnutí ministerstva financí nemá strana na příspěvky nárok. Hybášková ve středu uvedla, že o dopise, v němž to ministerstvo uvádí, se dozvěděla teprve v úterý. O kauze příspěvků bude jednat pražský městský soud na veřejném líčení 7. listopadu, dodala.