Podle serveru se plán na Kubiceho likvidaci začal rodit na přelomu letošního května a června, tedy v době, kdy šéf ÚOOZ předložil poslancům svou zprávu o prorůstání organizovaného zločinu do vysoké politiky. Ve stejné době také začali detektivové ÚOOZ vyšetřovat Doležela.

Nikdo z policejních funkcionářů však ve středu informace o chystané vraždě elitního policisty nechtěl potvrdit, ale zároveň ji nikdo nevyvrátil. "Nebudu to nijak komentovat, jde o velmi citlivou záležitost, a to i směrem k jeho rodině," řekl Právu náměstek policejního prezidenta František Snopek. Vyjádřit se nechtěl ani sám Kubice, stejně jako policejní prezident Vladislav Husák. Ministr vnitra Ivan Langer (ODS) pouze bez dalšího vysvětlení připustil, že informace směřující ke Kubicemu měl.

Server nicméně uvedl, že na policejním prezídiu vznikl ještě na jaře speciální tým, který tyto informace prověřuje. Obviněn však zatím nikdo nebyl. "Žádné informace o zřízení takového týmu jsem od policie neobdržel, takže to podezření zřejmě nemohlo být tak silné," řekl Právu poslanec František Bublan (za ČSSD), který v inkriminované době šéfoval resortu vnitra.

Skandalizace Kubiceho už možná začala

Z odposlechů a dalších důkazů týmu podle informací Aktuálně.cz vyplynulo, že plán na odstranění Kubiceho počítal s několika fázemi. Policista měl být nejprve diskreditován v médiích, obviněn Inspekcí ministra vnitra a postaven mimo službu. Teprve poté měl být zabit, ale tak, aby to vypadalo, že pod tlakem okolností spáchal sebevraždu.

První část tohoto plánu, tedy skandalizace, už přitom mohla začít. Někteří novináři totiž v minulých dnech obdrželi stostránkový dokument s názvem Obchodní a majetkové vztahy rodiny plk. Jana Kubiceho. O jeho obsahu počátkem října informoval deník Šíp. "Spis obsahuje řadu podezření, která by měl Kubice věrohodně vysvětlit," napsal tehdy deník.