Zatímco Zeman na dotaz Práva odmítl schůzku potvrdit s tím, že o svých soukromých návštěvách zásadně žádné informace neposkytuje, Kalousek návštěvu přiznal. "Rádi jsme se viděli," řekl. Oba politici se prý bavili o rozpočtu a shodli se, že v době dynamického růstu by se měl snižovat deficit. "Potkali se dva bývalí předsedové významných politických stran a povídali si, jak vidí situaci," dodal Kalousek.

Bývalý lidovecký šéf připustil, že se se Zemanem občas vídají.

Na otázku Práva, zda hovořili také o postoji Kalouska k podpoře Topolánkovy vlády, odpověděl, že ano. V kuloárech se totiž spekuluje o tom, že Kalousek poté, co se vzdal všech stranických funkcí, včetně funkce předsedy poslaneckého klubu, by mohl hlasovat proti Topolánkově vládě. Kalousek však Právu včera řekl, že přemýšlí o svém postoji, který chce vyjádřit "mírnou nezúčastněnou podporou".

Pod tím se skrývá odchod ze Sněmovny a tím snížení potřebného počtu hlasů k získání důvěry. "Je to moje vstupní pozice do diskuse na klubu," uvedl Kalousek.

K poznámce, jak se mohl se Zemanem shodnout na potřebě snižování deficitu, když Zeman v minulosti nebyl proti jeho zvyšování, Kalousek uvedl, že to bylo v době krize, kdy Zeman prosazoval deficit jako prorůstový nástroj. "Nyní v době dynamického růstu je zastáncem snižování schodku," poznamenal na Zemanovu adresu.