"Představitelé Ústeckého kraje se v posledních dnech za pomoci převrácených výkladů práva dopouštějí porušování ústavních práv DPÚK a likvidují fungující zdravou společnost. Události jsou natolik závažné, že mně neumožňují dále plnit své povinnosti ředitele DPÚK," řekl Knecht.

Knecht nyní bude zastávat funkci ředitele akciové společnosti Bus.com, která spravuje autobusová nádraží v majetku společnosti.

Nejistota v autobusové dopravě v Ústeckém kraji po více než měsíci pomalu končí. Krajský úřad již uzavřel smlouvy s novými dopravci pro devět regionů z celkových 15, u dalších čtyř je blízko dohodě. Lidé se tak zřejmě již nebudou muset obávat, zda se dopraví do zaměstnání, do školy, na úřady či k lékaři.

Noví dopravci od soboty nahradí na dotovaných spojích autobusy DPÚK. Do oblastí, které dosud nejsou smluvně pokryty, soustřeďuje kraj autobusy, které si najal pro případ, kdyby tento týden nevyjely spoje DPÚK. Ústecký hejtman Jiří Šulc předpokládá, že do 14 dnů bude 95 procent spojů jezdit podle pravidelného jízdního řádu.