Veřejnosti a památkářům na původním záměrů pořadatelů vadilo, že by byl Karlův most na několik hodin zcela uzavřen. Mezi dalšími lokalitami byl Čechův most, Dvořákovo nábřeží, Letná nebo Strahovské zahrady. [celá zpráva] Hovořilo se také o Mánesově mostě a o Žofíně.

Skutečnost, že by se slavnost měla konat na Karlově mostě, kritizovali mimo jiné ministr kultury Vítězslav Jandák, někteří senátoři, pražští politici i cestovní kanceláře. Most měl být uzavřen na několik hodin v sobotu a v neděli 9. a 10. září. Už od 6. září se tam měla stavět dekorace. Městská rada ale uvedla, že památka uzavřena být nesmí a její zábor se může uskutečnit jen 9. září. [celá zpráva]

Nájemní smlouvu na most podepsala s organizátory Technická správa komunikací, se záborem souhlasil úřad Prahy 1. Podle mluvčího radnice Prahy 1 Jana Šlajse jsou už podepsány nové nájemní smlouvy a vydána potřebná rozhodnutí, aby firma mohla galavečer na Alšově nábřeží uspořádat. Jsou připravena i bezpečnostní opatření, řekl mluvčí. Okolní památky, jako je Karlův most a Hergetova cihelna, budou zvláštně nasvíceny, aby poskytovaly nevšední pohled, dodal.

Veteráni pojedou do Prahy z Budapešti přes Rakousko. Budou končit na Hradčanském náměstí. V pátek 8. září se zastaví na zámku v Hluboké nad Vltavou. Z jízdy vznikne film, který se bude podle pořadatelů vysílat po celém světě.