Paroubek tak reagoval na dotaz moderátorky Jitky Obzinové, která naznačila, že v posledních průzkumech se zvýšil odstup ODS od ČSSD v neprospěch sociální demokracie. Paroubek také označil za "absurdní" úvahy o možném volebním bloku ODS, KDU-ČSL a SZ, které zaslechl v parlamentních kuloárech.

Já se vrátím, řekl Paroubek

Dosluhující premiér také v pořadu neopomněl pochválit působení svého kabinetu. Slíbil příznivcům ČSSD, že nevylučuje, že se opět objeví ve Strakově akademii, která je sídlem kabinetu. "Já se v krátké době vrátím," uvedl Paroubek.

Pokud ale nebude v čele vlády, počítá Paroubek s tím, že by byl zvolen šéfem Sněmovny.

Jednáním s ODS se lídr ČSSD nebrání

Během rozhovoru předseda ČSSD dal najevo svoji připravenost k dialogu s ODS. Podle Paroubka by obě nejsilnější strany měly "hledat východisko z patové situace". Šéf soc. dem. dokonce odhadl, že by personální složení Topolánkova týmu mělo být známé v příštím pondělí nebo úterý.

Paroubek uvedl, že pro ČSSD jsou podmínkou pro toleranci menšinové vlády ODS nezavedení rovné daně a referendum o americké základně. Paroubek se odvolal na nedělní slova šéfa poslanců ODS Vlastimila Tlustého, jenž referendum nevyloučil.

Diplomaticky se Paroubek vyjádřil ke kandidatuře Topolánkovy ženy Pavly do Senátu v barvách Politiky 21. Podle předsedy ČSSD "je to její (Topolánkové) věc". Paroubek zároveň závěrem ujistil posluchače, že bedlivě sleduje současnou politickou situaci, přestože má čtyřdenní dovolenou.