Nejvyšší soud rozhodl před několika dny ve prospěch Vondráčkové a potvrdil, že se jí Rejžek musí omluvit za tvrzení, že za svůj polistopadový profesionální návrat zřejmě vděčí kontaktům s mafiány, kteří ji v 70. a 80. letech prosazovali v médiích. To už publicista učinil osobním dopisem zpěvačce, nyní musí zveřejnit omluvu v Lidových novinách a Mladé frontě Dnes.

Rejžek zdůraznil, že bez ohledu na zveřejněnou omluvu se může obrátit na Ústavní soud. Povinnost omluvy splní, jinak by platil penále. Nepříznivé vyjádření, které bylo předmětem žaloby, zveřejnil Rejžek v roce 2000 v Lidových novinách. Spor u městského soudu Vondráčková prohrála. Odvolala se a pražský vrchní soud jí dal za pravdu. Rejžek nato podal dovolání k Nejvyššímu soudu.

Rejžek použitím termínu mafiáni podle verdiktu zasáhl do osobnostních práv žalobkyně. Hudební kritik polemizoval rovněž s tvrzením Vondráčkové, že nepodepsala takzvanou antichartu. Podle soudu Rejžek pouze konstatoval, že se zpěvaččino jméno objevilo v novinách na seznamu jejích signatářů, nepsal však, že text podepsala. Antichartu podepsali v lednu 1977 někteří známí umělci. Byla součástí propagandistické kampaně, kterou rozpoutal tehdejší režim proti disidentskému hnutí Charta 77.