Velmi vážná situace pak nastala nedaleko viaduktu u hlavního nádraží, kde kanalizace nestíhala pobrat vodu a na silnici se vytvořila v dolíku třičtvrtě metru hluboké jezero, ve kterém uvízla červená Felícia. Pršelo asi 40 minut a voda vytvořila nepropustnou propast, protože začala voda stříkat i z kanalizace, která se změnila ve vodotrysky.

Posádka Felície už nestačila před ničivou vlnou ujet, voda zaplavila motor a tříčlenná posádka vlezla na zadní sedadla a do zavazadlového prostoru, odkud volala o pomoc. "Původně jsem šel na ohňostroj a chtěl jsem taky projet ulicí Koliště k nádraží. V poslední chvíli jsem uviděl, jak tam to auto plave, tak jsem se otočil. Našli jsme lano a postupně jsme auto vytáhli jako loďku až na pevný asfalt," řekl Právu Jindřich Slatínský.

Policisté zapomněli řídit dopravu

Na místo přijeli hasiči, kteří začali vodu odčerpávat a hledali poklopy, aby ucpali obnažené kanály. Přijeli i policisté, kteří Koliště ve směru od Cejlu k nádraží postavili před jezero auto s rozsvícenými majáky, ale už zapomněli, že by měli regulovat dopravu už na nedaleké křižovatce, aby se do kritického místa nedostávali další vozidla, která se pak musela otáčet zpátky.

Místo policistů se úlohy regulovčíků ujali řidiči, kteří stáli několik metrů před jejich služebním autem a vraceli řidiče. "Stál jsem na silnici a vracel jsem auta zpátky, aby se nedostala do vody. Na myšlenku, jestli mě včas uvidí nebo ne, nebyl čas, protože jich jelo hodně. Policajti se toho ujali až zhruba po 20 minutách v okamžiku, kdy voda začala opadávat. Pak v reflexních vestách šli řídit dopravu," doplnil další řidič, který zastavoval auta.

Druhou stranu pod nádražím na křižovatce s Křenovou, uzavřeli strážníci městské policie, kteří na rozdíl od kolegů ze státní policie nečekali na nic a ihned řídili dopravu.

Další problémy nastaly nedaleko obchodního domu Tesco ve směru na Heršpice, kde přes silnici spadl obrovský smrk, který museli hasiči rozřezat. Kvůli dešti odložili organizátoři asi o půl hodiny poslední ohňostroj, který byl na hradě Špilberk.