Podle informací vojenské policie už tři největší soundsystémy začaly balit.

Policisté jsou rozhodnuti netolerovat případné dopravní přestupky, především požití alkoholu nebo návykových látek a špatný technický stav vozidel. Právu to potvrdila mluvčí západočeské policie Jolana Číhová. Dopravní situaci odpoledne zkomplikovala nehoda dvou osobních automobilů na odjezdové cestě, která se naštěstí obešla bez zranění. Řidiči, který nehodu zavinil, naměřili policisté 1,99 promile.

Policie očekává, že hromadný odjezd technařů by mohl výrazně zkomplikovat dopravu nejen na silnicích nižších tříd a místních komunikacích v okolních obcích, ale projevit by se mohl i na hlavním tahu silnice I/6 mezi Karlovými Vary a Prahou.

CzechTek letos bez potíží

Technoparty na vyhrazeném prostoru vojenského újezdu Hradiště se jinak obešla bez výraznějších potíží. Policisté sice řešili desítky drobných dopravních komplikací na příjezdových komunikacích k pronajatému prostoru, ale to statistiku nehodovosti však nijak znatelně neovlivní. Zřejmě nejzávažnější byl případ znásilnění, které oznámila v sobotu večer sedmnáctiletá dívka. [celá zpráva]