"Ja, gut!" ocenil sklenici Prazdroje, kterou si osobně natočil ve sklepeních plzeňského pivovaru. Manipulaci s pípou zvládl na jedničku. "Víte, můj volební obvod v Německu má na milión obyvatel osm set pivovarů. Nejsem ani schopen spočítat, kolikrát jsem v nich byl a kolikrát jsem si tam sám čepoval pivo," vysvětlil komisař své fortelné počínání a sám sebe označil jako velkého znalce a milovníka zlatavého moku.

Na otázku Práva, zda se plzeňské pivo zařadí mezi poklady Evropské unie, odpověděl Verheugen bez váhání: "Už jím je." A dodal s úsměvem: "Do Plzně jsme přišel odhalit záhadu, jak to tady vlastně děláte, a myslím, že se mi to podařilo. Kvalita zdejšího piva není v nějakém tajemném prášku, ale v tradici. Ten recept tedy zní: neměnit postupy, které jsou úspěšné, a nespokojit se s ničím menším než s tou úplně nejlepší kvalitou. A to by se dalo vztáhnout i na politiku a vůbec na celou Evropskou unii," uzavřel Verheugen.

Součástí návštěvy pivovaru měly být i diskuse se zaměstnanci, ale z těch prakticky sešlo. Na jediném pracovišti, které komisař navštívil, a tím byla varna, hleděla obsluha raději zarytě do obrazovek počítačů. Ale i tak měl unijní emisar popularitu zajištěnou. "Kukmal, Verheugen," otáčeli se němečtí turisté kráčející na exkurzi do pivovaru.