Za severním polárním kruhem nezapadne podle Suchana Slunce ani o půlnoci. Toto půlnoční Slunce by bylo možné z Česka zahlédnout z výšky 280 kilometrů.

Astronomické léto je doba od letního slunovratu do podzimní rovnodennosti. Na severní polokouli je to období od 21. června do 23. září. Na jižní polokouli je v tuto dobu naopak astronomická zima.

Ve čtvrtek se mírně ochladí, pak bude opět horko

Ve středu by mělo podle meteorologů vrcholit v ČR vedro, které už stálo lidi několik životů. [celá zpráva]

Důvodem je působení zvlněné studené fronty, jež do střední Evropy postupuje ze západních částí starého kontinentu. Zpočátku by mělo být ve středu skoro jasno až polojasno, během dne od západu přibývání oblačnosti a postupně na většině území přeháňky a bouřky, ojediněle s kroupami. Rtuť teploměru se vyšplhá na 29 až 33 stupňů.

V noci na čtvrtek by se mělo počasí změnit, na obloze se objeví mraky. Noc tak bude oblačná s teplotami od 14 do 18 stupňů. Podobné počasí přinese i čvrvrtek. Denní teploty ale dosáhnou letních 25 až 28 stupňů.

V pátek by se ale měla obloha pomalu rozjasňovat a na sobotu předpovídají meteorologové opět jasno. Denní teploty dosáhnou v sobotu průměrně 26 stupňů.

I když podle kalendáře začne léto až nyní, do Čech ve skutečnosti dorazilo mnohem dříve, dokonce na různých místech republiky padaly i teplotní rekordy.