Slunečné počasí lákalo již od rána, přesto asi největší nápor byl po obědě. Děti si mohly zasoutěžit ve skládání skládaček, v malování křídou na chodník, nebo zaběhat s brzdou, což bylo vlastně skákání sounož s letákem mezi koleny. Za odměnu pak dostávaly odznáčky, jo-jo, bonbóny, nebo různé publikace.

Z atrakcí bylo pro ně připraveno třeba fotografování s ledním medvědem. Nikoliv však opravdovým, ale s převlečenou maskou. Velký zájem byl i o možnost nechat se nalíčit. Mezi děvčátky se nejvíce líbila veverka a kočička, kluci dávali přednost batmanovi nebo smrťákovi.

Na jiném místě si pro změnu mohly děti téměř samy vytisknout obrázek pomocí linorytu. "Měli jsme tu i puzzle, ale ty nám bohužel už došly. Poměrně dost dětí jsme tu měli už dopoledne, hlavně těch menších," řekla Právu Libuše Bruštíková, která odměňovala děti za namalované obrázky. "Kdo namaloval víc obrázků nebo jeden velký, tak obvykle získal lepší cenu, ale brali jsme na vědomí i to, že nejmenší obvykle příliš kreslit neumí," uvedla.

Děti byly nadšené

Do pražské zoo se přitom sjeli návštěvníci ze všech možných koutů. "My jsme měli na den dětí dopředu naplánováno, že pokud bude hezky, tak navštívíme zoologickou zahradu. Akorát jsme se rozmýšleli, jestli v Plzni nebo v Praze. Nakonec, taky proto, že s sebou máme čtyři děti, jsme se rozhodli pro Prahu," uvedl Robert Grasse z Karlových Varů důvod návštěvy.

"Mně se tu moc líbí. Je to tu pěkné. Malování na chodník je moje první soutěž a už se těším na cenu," prozradil Tomáš Grasse. Také dalším dětem se atrakce líbily.

"Já jsem vyhrál jo-jo, nějaké bonbóny a mám odznak. Asi nejvíc se mi líbil ten lední medvěd. Podal mi ruku a pozdravil mě," pochlubil se svými dojmy devítiletý Patrik Suchý.

Přes všechno veselí se objevily na tvářích některých dětí slzičky. To když jim rodiče třeba něco zakázali. Obvykle ale rychle zmizely.