Kamióny by měly opět obcí jezdit od 1. července, kdy budou po loňských povodních dokončeny opravy silnic u hraničního přechodu s Německem na Cínovci. Zakladatel iniciativy Obce proti kamiónům Karel Pešička před začátkem pochodu prohlásil, že pokud politici a úřady neurychlí dostavbu dálnice D 8, která by Dubí ulehčila, přijdou na řadu i blokády silnice či hraničního přechodu.

Proti obnovení průjezdu kamiónů je i hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc, který připojil svůj podpis pod petici občanů. Podle hejtmana je jeho podpora spíše morální, protože se nedomnívá, že se podaří iniciativě zabránit otevření přechodu pro kamióny. "Plně podporuji občany Dubí, Bystřan, Bořislavi a Velemína. Také by se mi nelíbilo, kdyby mi kolem domova jezdily denně tisíce kamiónů," řekl Právu Šulc s tím, že řešení vidí v železniční, lodní a dálniční dopravě.

"Podpory hejtmana si vážíme. I my za vedení dubské radnice občany podpoříme," řekl již ve čtvrtek Právu tiskový mluvčí dubské radnice Jindřich Pech. "Naši petici podepsalo již na 1200 lidí," sdělil Pešička. Na demonstraci byli pozváni představitelé ministerstev dopravy a životního prostředí, poslanci, senátoři a představitelé Ústeckého kraje.