"Je to nesmysl," odpověděl premiér na otázku, zda je pravda, že se s Topolánkem setkal v úterý večer. "Není to pravda," dodal.

Předseda vlády Frekvenci 1 ve středu večer upřesnil, že si s Topolánkem pouze telefonovali a dohodli se na společné páteční schůzce, které se zúčastní i oba vyjednávací týmy ČSSD a ODS.

Česká televize uvedla, že ji o schůzce informoval ministr průmyslu a obchodu Milan Urban (ČSSD).

"První schůzka s panem Topolánkem a s představiteli ODS bude v pátek," potvrdil Paroubek s tím, že se tak domluvily sekretariáty.

Zprávu o schůzce předsedů občanských a sociálních demokratů odmítla i ODS. Její mluvčí Jiří Sezemský Novinkám řekl, že k žádné schůzce nedošlo. "Je to kachna," tlumočil Sezemský vyjádření předsedy ODS Topolánka.

Schůzka se má konat v pátek

Mluvčí ČSSD Zbyněk Rýpar Právu sdělil, že schůzka vyjednavačů obou stran se bude konat v pátek v 9.30 hodin na půdě Sněmovny. "Tématem schůzky bude povolební situace v České republice," konstatoval Rýpar.

Kromě premiéra za ČSSD vyjednávají místopředsedové Bohuslav Sobotka, Zdeněk Škromach a šéf poslaneckého klubu soc. dem. Michal Hašek. Proti nim by kromě Topolánka měli usednout místopředsedové ODS Petr Nečas a Pavel Bém.