Zakladelka levicové frakce zelených Eva Holubová ve středu dopoledne vyzvala voliče, aby svůj hlas nezahodili tím, že budou volit Bursíka, připomněla také, že se o víkendu Bursík v Ostravě setkal s šéfem ODS Mirkem Topolánkem. Voliči podle ní mají raději podpořit zavedené "parlamentní strany s orientací blízkou frakci". Uvedla, že nechce přímo nabádat k volbě sociální demokracie, nicméně konstatovala, že tato strana má s myšlenkovými proudy zelených nejvíce společných bodů.

Pod levý manifest se podle Holubové do středy podepsalo na 120 zelených, podporu má ale podle ní frakce daleko větší, lidé se však bojí výhrůžek vedení. Uvedla, že za frakcí nyní stojí 55 procent členské základny, což Bursík označil za komické.

Holubová měla vést moravskoslezskou kandidátku, předsednictvo ale dříve rozhodlo nahradit ji Věrou Jakubkovou, která není členkou strany. Holubová se v úterý setkala s premiérem Jiřím Paroubkem (ČSSD), čímž rozhněvala Bursíka. Nakonec byla ve středu vyškrtnuta z kandidátky úplně.

Podobně se podle svých kritiků Bursík zachoval i v dalších regionech. Další vintrostraničtí rebelové ale zůstávají na kandidátkách, nelze je už podle zákona vyloučit, neboť termín vypršel ve středu ve dvě hodiny odpoledne.

Bursík uvedl, že volební výsledky v kraji, kde by zelení chtěli získat silnou podporu, poškozují dotyční kandidáti sami svým vystupováním. "Jejich význam ve straně je nulový, jde o izolovanou skupinku," řekl. Za předsednictvo se podle něho postavilo devět ze 14 předsedů krajských organizací.