Ještě během čtvrtka bude počasí ovlivňovat výběžek vyššího tlaku vzduchu, v pátek ho vystřídá oblast vysokého tlaku, která do Česka zasáhne od jihu a přinese další teplý vzduch ze  západního Středomoří. Na většině území bude jasno až polojasno s ojedinělými přeháňkami. V pátek se budou teploty pohybovat mezi 20 až 24 stupni Celsia. V sobotu bude ještě o stupínek tepleji, některá místa České republiky tak zaznamenají i letních 25 stupňů.

Během sobotního odpoledne se ovšem začnou stahovat mračna a Česko zasáhnou bouřky. Zamračeno, deštivo a relativně chladno pak zůstane po celou neděli. Ranní teploty se díky oblačnosti nepropadnou příliš hluboko, udrží se kolem deseti stupňů, nejvyšší odpolední teploty ale nevyšplhají výš než na 16 až 20 stupňů.

Podle dosavadních meteorologických předpokladů se ale po víkendu začne situace opět pozvolna zlepšovat. Teploty mají stoupat na pondělních 17 až 21 stupňů, v úterý ještě o stupeň výše. Oblačnost by se měla protrhávat, převládat bude polojasno až oblačno s občasnými přeháňkami.