Na sjezdu chce Paroubek vystoupit na Škromachovu podporu. "Samozřejmě řeknu svoje stanovisko, že si přeji, aby Zdeněk Škromach byl součástí vedení strany, a myslím si, že i to levicové křídlo strany by mělo být zastoupeno ve vedení sociální demokracie," uvedl premiér.

Sám sebe Paroubek označil na rozdíl od Škromacha za pravicově orientovaného sociálního demokrata: "Já jsem to vždycky říkal a myslím, že to říkali i jiní."

Předsedu a jednoho místopředsedu ČSSD bude volit v sobotu 13. května v Praze mimořádný sjezd strany. Zvolení Paroubka do nejvyšší stranické funkce se považuje za formální. Fakticky totiž šéfem strany už je. Paroubek k tomu žertem poznamenal, že doufá v lepší výsledek volby než v roce 1993 na sjezdu v Hradci Králové, kde kandidoval proti Miloši Zemanovi.

Funkce místopředsedy zůstane volná po Paroubkovi, když ho sjezd zvolí předsedou. Škromach má ale ve straně hodně odpůrců a v kuloárech Lidového domu se hovoří o tom, že by mohl mít protikandidáta. Podle spekulací by jím mohl být předseda pražské ČSSD Petr Hulinský.