Němci černou skládku převzali za účasti pracovníka České inspekce životního prostředí (ČIŽP). "Němci den osvobození neslaví, pro provoz na tuzemských silnicích kamiony získaly zvláštní povolení. S firmou Celio jsou domluveni, že v jejich areálu budou odpad vážit. Pokud ho bude více než 750 tun, odveze zbytek opět Celio," řekla starostka Libčevsi Vlasta Staňková.

Na přepravu a uložení odpadu na skládce firmy Celio ministerstvo financí vyčlenilo 1,9 miliónu korun. Společnost zahájila odvoz odpadu a popela z Libčevsi 27. dubna, práce ukončila 5. května. Firma uzavřela dohodu o uložení odpadu v meziskladu do konce srpna. "Pokud se ministerstvo životního prostředí nerozhodne dříve pro trvalé uložení odpadu u nás, předložíme 1. září fakturu. Měsíční nájemné za uložení odpadu v meziskladu činí 30000 korun, k uhrazení nákladů se zavázal stát," řekl už dříve Jindřich Kauca z firmy Celio.

Na navrácení 750 tun odpadu z Libčevsi do Saska se německá a česká strana dohodly koncem dubna v Magdeburku. Sasko-anhaltská ministryně životního prostředí Petra Wernickeová uvedla, že zpáteční doprava odpadu do Německa by měla trvat do poloviny května. Černá skládka v Libčevsi původně obsahovala na 4000 tun odpadu a Sasko-Anhaltsko se přihlásilo k 2100 tunám prokazatelně pocházejícím z této spolkové země.

Skládku ale několikrát někdo zapálil a podle Saska-Anhaltska je oněch 750 tun sasko-anhaltským podílem z odpadu, který zbyl. Odpady v Libčevsi hořely třikrát, naposledy v polovině dubna. Hasičům se požár podařilo zdolat až po šesti dnech. Odpad vždy někdo úmyslně zapálil. Obyvatelé obce si stěžovali na pach ze zplodin a zdravotní problémy svých dětí. Policie kvůli nelegálnímu dovozu odpadů do Česka obvinila ve druhé polovině dubna šest lidí. Tři z nich jsou podezřelí z navážení odpadu na skládku v Libčevsi. Ostatní organizovali dovoz německého odpadu na skládky v Jirkově a Tušimicích na Chomutovsku. Mezi obviněnými je i jeden německý občan.