Jaká zranění jste utrpěla? Uznali vás lékaři za dočasné neschopnou práce?

Mám naražená žebra, pohmožděniny a odřeniny. Bolí mě koleno, mám neschopenku od lékaře na Úřadu vlády. Zažila jsem s dětmi duševní otřes. Děti jsem vedla k úctě k policii. Sama jsem ji měla. 

V úterý se objevily hlasy, že bití nebylo tak hrozné. Na služebně už vás prý policista nebil.

Bil mě v autě i na oddělení. Bil mě i do rozkroku. Platí, co jsem řekla Právu v pondělí. Vše jsem popsala na výslechu na Inspekci ministra vnitra.

Jak tříhodinový výslech probíhal?

Chovali se ke mně velmi slušně. A zapsali, co jsem řekla.

Podáte na policistu trestní oznámení?

Pověřila jsem tím svého právního zástupce. Udělám to i v zájmu jiných občanů. Z reakcí lidí jsem zjistila, že něco podobného se stalo i jiným. Na celé kauze mě tak mrzí, že o tyto případy média neměla takový zájem.

Co bylo pro vás při pondělním napadení policistou nejtěžší?

 Snad nejhorší bylo, že nikdo z policistů nezabránil zjevnému excesu svého kolegy. Měla jsem obavy o děti. Nečekala jsem, že mě napadne policista. Nevěděla jsem ani, že se dětí ujal Michal Uhl a vzal je k sobě domů. Setkala jsem se s nimi po propuštění po osmé večer. Asi za hodinu k Uhlům osobně přijel pan ministr vnitra František Bublan. Zajímal se, co se stalo, a ujistil mě, že záležitost nechá důkladně vyšetřit. Popsal mu ji i Petr Slunéčko, který se zachoval statečně a bránil mě. Teď za to má obvinění z útoku na veřejného činitele.

V jakém stavu děti byly?

Mladší Sebastian plakal. Za týden mu bude jedenáct. Psychicky na tom byla o něco lépe o rok starší Nina. Po návratu domů děti nedokázaly usnout. Byly vyděšené. Usnuly až okolo druhé hodiny po půlnoci.