Řada školských pracovníků však zatím o stávce a jejich podrobnostech nic neví nebo zatím vzhledem k rychlosti, jakou byla stávková pohotovost vyhlášena, nebyla informována.

"Stávková pohotovost byla vyhlášena proto, že nesouhlasíme s vládou navrhovaném opatření, které by vedlo ke snížení platů pracovníků ve školství," řekla šéfka jihomoravských školských odborů Růžena Šalomonová. Podle ní, by odboráři by uvítali i rezignaci ministryně školství Petry Buzkové.

"Zatím jsme se o stávkové pohotovosti nedověděli, ale pedagogové s požadavky odborářů souhlasí a podporují je," řekl Právu ředitel gymnázia v Křenové ulici Miloš Jaroš. 

Některé školy mají jiné problémy

Podle slov dalších pedagogů v Jihomoravském kraji jsou sice platy podstatné a je potřeba s vládou dále jednat, ale některé školy mají existenční problémy, které jsou pro ně nyní důležitější. 

"U nás ve škole nejsou odbory, protože jsme byli zklamaní z předchozího vedení. Nyní vyčkáváme, jak se projeví nové. Když řeknu učitelkám o stávkové pohotovosti, nebudou proti. Ale my u nás teď přednostně řešíme osud školy, takže naše platy jsou v tomto okamžiku na vedlejší koleji," řekla Právu Ivana Řehořová, která stojí v čele neúplné základní školu na největším břeclavském sídlišti na Valtické, kterou chtějí zastupitelé zrušit.