"Přijďte si užít krásný den a podpořit Konfederaci politických vězňů," píše se v letáku organizátorů s tím, že půjde o setkání "lidí zdravé mysli". Konfederace sdružuje zejména jedince, kteří byli komunistickým režimem persekuováni v padesátých letech pro své demokratické smýšlení.

Dopolední program zahájí státní hymna v podání hudby Hradní stráže, následovat budou proslovy, mše pod širým nebem, vystoupení hudebních souborů, programy pro děti, sportovní atrakce a výstavy. 

Pořadatelé se svými příznivci přijdou na Letnou v průvodu. Podobný program bude pokračovat i odpoledne a v noci na něj naváže taneční zábava.

Komunisté budou svátek slavit jinde

Svátek práce oslavují každoročně 1. května vládní sociální demokraté a komunisté. ČSSD se se svými stoupenci schází na Výstavišti Praha u Křižíkovy fontány. Socialisté tam rozdávají propagační materiály, představují své volební kandidáty a mají připraven zábavný program.

Komunisté, kteří přišli o své už tradiční shromaždiště na Letné, uvažují o několika místech v Praze. V úvahu přicházejí například Ovocný trh, ale i prostor v Šárce. Podle neoficiálních informací je horkým kandidátem i Křižíkova fontána. Zatímco sociální demokraté se tam scházejí po obědě, komunisté by tam namířili dopoledne.