Recesistická Balbínova strana to považuje za protiprávní a trestné ve smyslu trestního zákona, ale i za protiústavní. Vedle podání trestního oznámení hodlá své billboardy znovu přelepit.

"Vzhledem k tomu, že údajným zneužíváním cizí stranické hlavy jsme se 'prý' dopustili činu dalece horšího, než je porušení zásady o 'nedotknutelnosti soukromého majetku', rozhodli jsme se k přelepení části ilegálních výlepů na našich plochách nikoho neurážejícím bukolickým výjevem, ke kterému, jak doufáme, ničí souhlas nepotřebujeme," stojí v prohlášení, které "balbínovci" zveřejnili. Na billboardech se tak nyní objeví vyobrazení vola se sloganem "Na naší travičce, volek se pase, až on se napase, odejde zase".

Lidovci svůj postup vysvětlovali tím, že se "svépomocí" brání proti nepovolenému použití jména a tváře svého předsedy na billboardech "balbínovců". "Podle občanského zákoníku mám právo se bránit i tak, že nepovolené použití jména a tváře odstraním," prohlásil nedávno šéf KDU-ČSL Kalousek.

Balbínova strana v pondělním prohlášení uvedla, že ponechává na úvaze voličů, kdo se chová protiprávně a zbaběle, "když někdo se schovává za záda naší vynikající sportovní reprezentantky".