Zároveň odmítla spekulace, že by její odchod souvisel s osobními nesrovnalostmi mezi ní a premiérem či některými členy vlády. "Práce mluvčího vlády je časově velmi náročná a já si uvědomila, že děti mne potřebují teď. Další tři roky, které zbývají do konce funkčního období vlády, by neúnosně zatěžovaly život mojí rodiny," poznamenala mluvčí.

Ta je samoživitelkou osmileté dcery a čtrnáctiletého syna, který bude od září studovat gymnázium. V létě chce Stárková absolvovat se svými dětmi měsíční jazykový kurz v Anglii, který si hradí ze svých prostředků.

O svém budoucím působení nechce mluvčí zatím mluvit, neboť jednání nejsou podle ní ještě uzavřená. "Nabídky mám, ale jisté je, že to nebude ve státní správě," pouze uvedla.

Před působením na Úřadu vlády byla Stárková dva roky mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu za éry Miroslava Grégra (ČSSD). Je bývalou redaktorkou ČT, kde se zabývala bezpečnostními složkami, včetně zpravodajských služeb, a také ekonomikou.

Kdo nahradí Stárkovou, která získala ocenění Mluvčí roku 2002, není zatím známo. Vzhledem k tomu, že Špidla je obklopen ve Strakově akademii většinou ženami, není vyloučeno, že premiér osloví některou z novinářek. Mluvčího musí potvrdit do funkce vláda.