Správní rada VZP jako jediná schvaluje jak celoroční odměny Musílkové, tak i zlatý padák. Zatímco proti zlatému padáku ve výši 1,1 miliónu korun byla většina členů správní rady, vyplacení navržených odměn za rok 2005 ve výši 570 tisíc korun neprošlo jen o fous. Ředitelka tedy nedostane nic.

Přesto ale s prázdnou neodešla. Už v pololetí loňského roku jí totiž bylo vyplaceno 342 tisíc korun jako záloha na celoroční odměnu za rok 2005.

"Kdyby byl zlatý padák a odměny vyplaceny, bylo by to nehorázné. Vždyť VZP za řízení Jiřiny Musílkové byla v hlubokém deficitu a dalo nám hodně práce stabilizovat finance v této zdravotní pojišťovně," řekl Právu v pátek ministr zdravotnictví David Rath.

Také IZIP přišel o peníze

V návrhu zdravotně-pojistného plánu na letošní rok, který správní rada VZP také schválila, už se nehovoří o internetových zdravotních knížkách IZIP. Znamenalo by to, že tento projekt, v němž je zainteresován i europoslanec za ODS Miroslav Ouzký, by VZP neměla financovat.

Zároveň se ale údajně objevilo v plánu 172 miliónů korun na přenos informací o pacientech po internetu. "Zatím nemám přesné informace o jednání správní rady VZP. Pokud tam tato částka je, musíme se podívat, na co má být vydána," řekl Právu ministr Rath.