Mluvčí ministerstva obrany Andrej Čírtek s kritikou nesouhlasí a tvrdí, že transportéry armáda testovala loni na podzim ve Vyškově a s výsledkem byla spokojena. Podle Čírtka byly testu podrobeny jízdní vlastnosti v terénu, schopnost plavby, náklad vozidla do letounu, možnost nést různé nástavby a vnitřek vozu. "Tvrdit, že vozidlo nemůže střílet, když je vybaveno špičkovým kanonem Rafael, je zcela mimo realitu," zdůraznil Čírtek.

Místopředseda sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost Miloš Titz v Lidových novinách řekl, že se obává hlavně rychlosti, s jakou vláda směřuje k podpisu kontraktu. Přestože je sám členem vládní ČSSD,  kritizuje výběr panduru na úkor transportérů AMV od finské firmy Patria. "Kupujeme zajíce v pytli", tvrdí v deníku Titz.

Vláda hodlá za 23,6 miliardy korun nakoupit 199 transportérů, které mají nahradit zastaralé typy OT-64. Jde o největší zakázku v historii ČR.

Titz se domnívá, že takový obchod by se měl uzavřít až po volbách. Stát pak bude moci vyjednat dobré podmínky a nebude pod tlakem blížících se voleb. Ministerstvo obrany ale o přenechání úkolu příští vládě neuvažuje.