Doleža trvá na tom, že se ničeho nedopustil. Ve svém písemném prohlášení tvrdí, že se stal "obětí hry podnikatelů, kterým se nepodařilo zrealizovat jejich představy. Následně pak tato kauza přerostla v předvolební hru, kdy je z účelových důvodů použit jakýkoli náznak podezření.

Své rozhodnutí odůvodnil tím, že jeho případ "vrhá negativní světlo na celou ODS". Doležal opouští funkci člena výkonné rady ODS.

Doležal byl prvním místopředsedou poslanců ODS a působil v rozpočtovém výboru. Byl členem pěti podvýborů. Jeho měsíční plat byl 92 800 korun. Odchodné je tak ve výši čtyř platů a dostane ho i v případě, že se věc vyřeší v jeho prospěch a on bude v červnu opět kandidovat.

Do voleb žádné pracovní angažmá nemá. Bez prostředků ale nezůstane. Od chvíle, kdy přestane být poslancem, začne brát odměnu za práci v konsolidační agentuře, což jako člen parlamentu podle zákona o střetu zájmů nesměl. V dozorčí radě ČKA bude do července, kdy mu skončí funkční období.

Na Doležalovo místo ve Sněmovně by měl již příští týden usednout padesátiletý místostarosta Horních Počernic Tomáš Kádner.