"S okamžitou platností se vzdávám svého poslaneckého mandátu a všech politických funkcí," sdělil Doležal v tiskovém prohlášení, které rozeslal médiím.

"Trvám na tom, že jsem se stal obětí hry podnikatelů, kterým se nepodařilo zrealizovat jejich představy. Následně pak, bohužel, tato kauza přerostla v předvolební hru, kdy je z účelových důvodů použit jakýkoli náznak podezření," napsal.

Doležal věří v rychlý a spravedlivý proces. Se soudem a policií je připraven plně spolupracovat. "Nicméně jsem si vědom, že tato kauza vrhá negativní světlo na celou ODS. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl ke kroku standardnímu v evropských demokraciích, se kterým jsem dnes seznámil předsedu a grémium ODS," dodal Doležal.

Policie Doležala obvinila z toho, že žádal od podnikatelů pro radního Prahy 10 Tomáše Hrdličku (ODS) 800 tisíc korun. [celá zpráva] Radní je předsedou komise územního rozvoje, která těmto místním podnikatelům zamítla možnost další činnosti na pozemcích městské části.

Policie se zahájením stíhání čekala na souhlas Sněmovny, která Doležala přes odpor poslanců ODS zbavila 20. prosince imunity. [celá zpráva]