"Podle mých informací už bylo ze Slovenska odvezeno všech sedm těl. Začalo se ve středu, pohřební vozy z Česka přijely také v noci na dnešek," řekl ve čtvrtek Ján Krušínský z pohřební služby v Námestovu.

Lavina překvapila celkem osm českých občanů. Jednomu turistovi se podařilo z napadlého sněhu vyprostit, zachránil si tím život. Ostatní členové jeho výpravy se však stali obětmi horských velikánů. Mezi nimi byla i jedna žena.

Podle ředitele Horské záchranné služby Jozefa Janigy je nepochopitelné, že Češi bivakovali ve vysokohorském prostředí, když v celých Vysokých Tatrách je zvýšené lavinové nebezpečí. "Byl vyhlášený čtvrtý stupeň lavinového nebezpečí pětidílné mezinárodní stupnice. Bivakování ve vysokohorském terénu za takovýchto podmínek považuji za zbytečný hazard, který měl tragické následky," uvedl Janiga. [celá zpráva]

Slovenská policie kvalifikovala smrt turistů jako trestný čin ublížení na zdraví s následkem smrti. Vyšetřovatelé ale sdělili, že obvinění vůči konkrétní osobě není pravděpodobné.