Policisté Doležala viní, že žádal od podnikatelů pro radního Prahy 10 Tomáše Hrdličku (ODS) 800 tisíc korun. Poslanec to odmítá. [celá zpráva]

"On se zachová určitě korektně. Je to jeho osobní rozhodnutí, které učiní počátkem příštího týdne. A já předpokládám, že na té kandidátce nezůstane," řekl v úterý Topolánek ve Frekvenci 1.

Topolánek dále uvedl: "Vladimíru Doležalovi jsem sám doporučil mezi vánočními svátky, aby si vzal dovolenou, aby si pořádně věci rozmyslel." Doležal se podle šéfa ODS z dovolené vrátí v neděli. "Znám ho jako férového chlapa nebo kluka, on se k tomu postaví velmi čelem a nepoškodí určitě ani ODS, ani sebe, bude se chtít očistit," soudí Topolánek.

Z osobní zkušenosti, podle svých slov, příliš nemůže věřit policii. Doležalovu kauzu předseda ODS označil za "trochu provokaci" a obává se manipulace s důkazy. Topolánek se, stejně jako Doležal, spoléhá zejména na soudy.

Policie se zahájením stíhání čekala na souhlas Sněmovny, která Doležala přes odpor poslanců ODS zbavila 20. prosince imunity. [celá zpráva]