"V žádném případě se nevzdám sám," řekl Nově Palas. Exministra podporuje i jeho mateřská organizace. "Naši kandidáti, kteří byli navrženi za okres Bruntál, jsou kvalitní a stojíme za nimi," řekl televizi předseda bruntálské ČSSD Ladislav Velebný. Palas má v úmyslu obrátit se na kontrolní komisi ČSSD.

O tom, že Paroubek nechce, aby Palas ve volbách kandidoval za sociální demokracii, informovalo pondělní Právo. Premiér údajně navrhne Palase z moravskoslezské kandidátky ČSSD vyškrtnout.

Podle Paroubka se Palas ve funkci ministra zemědělství neosvědčil. "Ta pochybení jsou taková, že to může poškodit sociální demokracii," řekl Nově Paroubek. Premiér také očekává, že Palas, který figuruje na kandidátce ČSSD v Moravskoslezském kraji na šestém místě, sám odstoupí. [celá zpráva] To uvedl již v půlce září.  [celá zpráva]

Premiér podle médií Palasovi mimo jiné vyčítá, že v době, kdy byl ministrem, podepsal Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond pro stát nevýhodnou smlouvu, kvůli níž stát nedávno ztratil většinový podíl ve firmě Setuza, kterou koupila firma Český olej.