Musílková v pondělí Radiožurnálu řekla, že jednání správní rady, na němž byli již nově jmenovaní zástupci státu, bylo zmanipulované. Po tomto jednání Musílková se rozhodla veřejně oznámit, že k 1. lednu příštího roku odstoupí z funkce.

Ředitelka VZP údajně získala informaci, že o jejím možném zadržení se diskutovalo v policejních kruzích. Proto se raději přechodně nezdržovala doma a nepoužívala mobilní telefon. "Ono se dá také vlastně odvést na dva dny nebo tři dny do cely předběžného zadržení. Bylo to všechno směrováno na tu dobu, než začal parlament, než zařadil bod o VZP do svého programu," řekla.

Sněmovní debata o VZP začala 22. listopadu, Musílková v ní obhajovala pozici managementu o dva dny později. Noc před svým vystoupením prý spala "jinde mimo telefon". Ředitelka připustila, že tuší, kdo jí vyhrožoval. Jména ale neprozradila.

Rath: K Musílkové jsem se choval korektně

Ministr zdravotnictví David Rath, který změnu ve složení správní rady VZP prosadil, Radiožurnálu řekl, že se vůči Musílkové vždy choval férově, přestože ji ostře kritizoval. "Tyhle věci o výhrůžkách jsou samozřejmě smutné, a to ze všech stran, protože víte, že několik lidí z ministerstva zdravotnictví muselo kvůli tomu mít policejní ochranu," sdělil.

Musílková si myslí, že členové správní rady byli nuceni hlasovat pro její odvolání. Z třicetičlenného sboru ji 15 lidí podpořilo a 15 chtělo abdikaci. "Když vidíte, že dospělému muži tečou slzy, pláče a omlouvá se, že musí, že ví, že pravda je jinde, pochopila jsem, že lidem bylo vyhrožováno ztrátou místa," řekla.