S prodejem od počátku nesouhlasil bývalý předseda strany Miroslav Grebeníček. Komunistický poslanec řekl, že to byl také jeden z důvodů, proč rezignoval na předsednickou funkci. Je prý rád, že se proti prodeji postavil i nynější předseda Vojtěch Filip, který hlasoval proti už na minulém zasedání výboru.

Členové stranického vedení podle mluvčí znovu zvažovali všechny okolnosti včetně postavení budovy v centru města a názory členů strany. Ti se totiž na stranických jednáních všech stupňů podivovali, proč vlastně chce strana prodat budovu, která má tak výhodnou polohu v hlavním městě, a dožadovali se vysvětlení. Drtivá většina členů výkonného výboru se pak při hlasování, které se konalo v pozdních večerních hodinách, vyjádřila proti prodeji, uzavřela Hoření.

Komunisté měli tři zájemce o koupi jejich sídla v ulici Politických vězňů. Stěhovat se chtěli do Vysočan, kde hodlali zakoupit už rozestavěnou budovu. Její cena včetně dostavby měla být podstatně nižší než peníze utržené z prodeje staré budovy.

Nynější sídlo koupila KSČM od Českých drah po listopadu 1989. Musela se o ně soudit, protože vznikly pochybnosti o tom, zda byl prodej oprávněný. Podle neoficiálních informací KSČM tehdy zaplatila za budovou kolem 50 miliónů korun.