Páralovou předstihl v Pardubicích, kde poslankyně bydlí, i podnikatel Daniel Petruška, jenž má ze třetího místa kandidátky reálnou šanci proniknout do Sněmovny.

ODS chce v Pardubickém kraji vyhrát

"Naší ambicí je parlamentní volby vyhrát. V současné době máme tři mandáty a rádi bychom dosáhli na čtyři," řekl předseda regionálního sdružení ODS Michal Rabas.

Občanští demokraté v kraji se podle svých představitelů připravují na klidnou a pozitivní volební kampaň. Stejně jako před loňskými krajskými volbami sázejí na přímý kontakt s voliči, a proto se chystají objet všechny města a obce v kraji. "Kampaň musí být slušná, věcná a nearogantní. Nechceme lidi strašit, ale argumenty jim ukazovat cestu, přesvědčit je, že v nás mají alternativu," řekl Libý.

Petruška: Stát by měl pomáhat aktivním občanům

Šanci uspět má kromě lídra i druhý na kandidátce, starosta Ústí nad Orlicí Jiří Čepelka. Třetí místo patří Danielu Petruškovi, podnikateli z Pardubic. Petruškovi je 34 let a podniká ve stavebnictví. Novinářům řekl, že jeho cílem je postavit se aroganci a teroru státu, s nímž se setkává během svého podnikání. "Jeho instituce by měly pomáhat aktivním občanům, ale často dělají opak," prohlásil. Do volební kampaně by údajně chtěl vnést i humor a nadhled.

Kandidátku pro volby do sněmovny mají definitivně sestavenou i lidovci, které povede do voleb poslanec Pavel Severa. Lídrem ČSSD bude zřejmě ministr pro místní rozvoj Radko Martínek. Sociální demokraty ale stejně jako komunisty nominační konference teprve čekají.