Téměř na celém území Moravskoslezského kraje se na vedlejších silnicích po nočních mrazech tvoří ledovka. Silničáři cesty průběžně ošetřují, všechny úseky silnic jsou při zvýšené opatrnosti sjízdné. Silnice prvních tříd a hlavní městské komunikace jsou většinou po vysolení mokré.

Ve vyšších oblastech Beskyd je na silnicích ujetá vrstva sněhu krytá posypem. "Všechny sypače jsou venku a kontrolují situaci. Ledovka se může tvořit hlavně na rovinách, kde více fouká a nejezdíme tam tak často jako na nebezpečné horské úseky," řekl dispečer novojičínské správy silnic.

Silnice ve Zlínském kraji jsou v pondělí na většině území sjízdné. V některých místech by si však měli řidiči dávat pozor na námrazu. Hlavní tahy jsou po chemickém ošetření převážně holé a vlhké. Na vozovkách nižších tříd sypaných inertním posypem leží vrstva zledovatělého sněhu.

Všechny silnice v Olomouckém kraji jsou podle silničářů sjízdné. Na cestách nižších tříd však leží rozbředlá či zledovatělé vrstva sněhu. Řidiči by měli být na cestách i nadále obezřetní.

Lépe jsou na tom silnice na jižní Moravě. Většina tamních hlavních silničních tahů je po nedělním vydatném sněžení bez problémů sjízdná. Komunikace jsou po chemickém posypu holé a mokré. Opatrní by měli být řidiči zejména na vedlejších komunikacích v lesnatých oblastech kraje. Leží na nich totiž vrstva uježděného sněhu.

V Čechách mohou být řidiči klidnější, zejména v oblasti Polabské nížiny jim nehrozí rozmary počasí.

Ve východních Čechách je nejsvízelnější sjízdnost v oblasti Krkonoš. Až pěticentimetrová vrstva ujetého sněhu leží na tamních silnicích, sníh je také na menších vozovkách na Jičínsku a Náchodsku. Všechny komunikace v Královéhradeckém kraji jsou však se zvýšenou opatrností sjízdné, vyplývá z informací silničářů.

Silnice v severních Čechách jsou v nižších polohách suché, ve vyšších pokryté vrstvou ujetého sněhu. Všechny komunikace v regionu jsou podle dispečerky krajské správy a údržby silnic sjízdné. Odpoledne má podle předpovědi meteorologů sněžit.

jižních Čechách radí zvýšenou opatrnost jihočeští silničáři řidičům hlavně na Českokrumlovsku a Prachaticku. Na silnicích II. a III. třídy zde zůstává ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

Nejlepší dopravní situace je ve středních Čechách, kde jsou silnice většinou holé, mokré a sjízdné bez omezení. Pouze na Mladoboleslavsku jsou některé silnice nižších tříd namrzlé a sjízdné se zvýšenou opatrností.