Na Novojíčínsku kvůli sněhu na silnici havaroval autobus a osobní vůz audi. Polský řidič auta byl těžce zraněn, jeho manželka zemřela. V autobuse se lehce zranil řidič a jeden z cestujících.

Havárii zavinil podle předběžných odhadů řidič osobního vozu, který nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu vozovky. "Na Novojičínsku sněží, takže musí řidiči jezdit mimořádně opatrně i na silnicích prvních tříd," upozornil operační důstojník novojíčínské policie.

Na Moravě trvale sněží

Až deset centimetrů sněhu napadlo po celém území severní Moravy, ve vyšších polohách se sníh drží, v nížinách je z něj sněhová kaše.

Na Moravě vytrvale sněží a občas je snížená viditelnost. Dálnice na Brno je dobře průjezdná, mokrá, beze sněhu, jen těsně před Brnem je úsek s vrstvou rozbředlého sněhu.

V Čechách jsou vozovky většinou zmrzlé, sněhem jsou pokryté jen ve vyšších polohách, například na Šumavě nebo v Orlických horách. Podle dispečerů by silnice mohly odpoledne namrzat. Řidiči, kteří vyrazí do hor na zahájení lyžařské sezóny, by proto měli být více opatrní než jindy.

Meteorologové varují, že v noci na neděli by měl padat déš´t se sněhem a silnice budou namrzat [celá zpráva]