Již dříve se také zavázal přispět svým měsíčním platem na některý z preventivních programů, zaměřených na boj proti alkoholu za volantem. Za alkohol za volantem je podle zákona možno udělit až dvouletý zákaz řízení a patnáctitisícovou pokutu.

"Trest jsem přijal, odvolávat se nehodlám," řekl Právu Plass, jehož v polovině října přistihla policejní hlídka v Třebechovicích pod Orebem na Královéhradecku, jak řídí služební oktávii se zhruba 1,5 promile alkoholu v krvi. Vysvětloval tehdy, že špatně odhadl zbytkový alkohol, neboť den před tím večer popíjel v Deštném v Orlických horách a ráno usedl za volant dřív, než se mu alkohol z krve zcela odboural.

"Z hlouposti jsem podcenil situaci," přiznal. V důsledku skandálu uvažoval i o rezignaci na funkci náměstka. Nakonec požádal členy krajského zastupitelstva, aby o jeho dalším setrvání v křesle rozhodli oni a začátkem listopadu jej většina zastupitelů podpořila.

Plass připustil, že zřejmě po uplynutí poloviny trestu požádá o prominutí jeho zbytku. "Využiji možnosti, kterou mi zákon nabízí," uvedl s tím, že pokutu už v plné výši uhradil