"Ve čtvrtek na komisi vyhodnotíme, co vše máme k dispozici a jak to budeme studovat," řekl Hojda. Poznamenal, že materiály z BIS jsou výhradně tajné, a nebude je tudíž možné projednávat za účasti veřejnosti.

"Dokonce je možná nebudeme moci projednávat ani s vyšetřovateli, pokud nebudou prověřeni," upozornil. Podle Hojdy ale není jisté, zda komise vůbec bude podklady z BIS zkoumat, když jejich obsah nemůže zveřejnit ve zprávě.

Hojda: Komise osloví i veřejnost

Hojda také plánuje, že v rámci čtvrtečního jednání komise osloví prostřednictvím parlamentní televize 24cz a České tiskové kanceláře veřejnost s žádostí o poskytnutí informací k privatizaci chemického průmyslu. "Chceme to udělat takovou formou, aby ten, kdo má opravdu závažné informace, je poskytl," řekl.

Hojda dodal, že svědka by měla mít pravomoc komise vyslechnout, a to i s vědomím následků v případě nepravdivých údajů. Poslanci se na čtvrtečním jednání mají seznámit také s kroky, které zatím ve vyšetřování Hojda učinil.

Privatizaci Unipetrolu provázela podle některých spekulací korupce. Komise má objasnit roli vlády a privátních subjektů v restrukturalizaci a privatizaci chemického průmyslu. Z jejího zadání ale vyplývá, že se bude soustředit především na okolnosti vzniku a privatizace Unipetrolu.