Čtveřice aktivistů je vybavena notebookem a webovou kamerou. Záběry zveřejňují na svém weblogu, kde rovněž informují o počtu podpisů pod jejich výzvou. V poledne jich měli 1491. O půl jedenácté aktivisté na komíně vyvěsili hlavní transparent protestu s textem Bezpečnou chemii. Dosud jeho instalaci komplikoval silný vítr. Aktivisté požadují, aby firma postupně ukončila výrobu nebezpečných ftalátů.

Během celé noci monitorovali situaci čtyři policisté se psovodem."Nyní jsou na místě stále čtyři policisté. Ti se nechystají žádným způsobem zakročit proti aktivistům. Zajišťují místo, kdyby potřeboval někdo pomoci," informovala Novinky tisková mluvčí Lenka Javorková.

Na weblogu Greenpeace zveřejnilo i reakci Svazu chemického průmyslu. To považuje za odsouzeníhodný a zbytečný postup při prezentaci názoru ekologického hnutí. Ve vyjádření svazu se v závěru píše, že výroba a prodej všech chemických látek je v Deza a.s. plně v souladu se stávající legislativou. 

"Neoprávněné a násilné vniknutí osob do výrobního objektu, nerespektování stávající legislativy určující chování osob na území výrobního závodu, neoprávněné provozování technických zařízení na území závodu ve svých důsledcích toto znamená ohrožení životů demonstrantů Greenpeace, zaměstnanců a.s. Deza a lidí v okolí," píše SCHP ČR v reakci na výzvu ekologů.