"Konflikt s Iblem se neřešil, vedla se normální politická debata, není tady nic, co by stálo za další komentář," řekl na tiskové konferenci po jednání výkonného výboru Špidla. Ibl ale v rozhovoru pro ČTK uvedl, že právě spor mezi politiky byl součástí zprávy předsedy ČSSD, kterou ÚVV projednával. "Vystupovali různí delegáti, někdo podporoval můj postoj, někdo postoj Špidly. Každý má právo na názor a já jsem svůj řekl, říkali ho i jiní a já to respektuji, žádný závěr z toho již nebude," řekl ČTK Ibl.

Špidla podle informací ČTK údajně před členy ÚVV řekl, že Iblova kritika snižuje a podrývá autoritu strany a poškozuje ČSSD. "Dnes jsme si některé věci vysvětlovali, ten názor mezi námi zůstal rozdílný, ale takový je život," řekl Ibl s tím, že mezi ním a premiérem není rozpor, kvůli kterému by nemohli spolu pracovat. Zprávu předsedy podle Špidly schválil ÚVV asi 80 procenty hlasů.

Ibl v deníku Právo nevyloučil, že by mohl iniciovat změnu ve vedení strany ještě před dalším sjezdem, "pokud by se ukázalo, že jsou tady některé nepřekonatelné problémy". Ibl také připomněl, že prosazoval změnu na postu předsedy strany. Lídrem, který by byl s to sociální demokracii stmelovat a posunovat dopředu, by podle jeho soudu byl nynější první místopředseda Stanislav Gross. Ibl byl jeho blízkým spolupracovníkem na ministerstvu vnitra. ÚVV dnes zvolil také dalších sedm z deseti zbývajících členů předsednictva strany.

Členy předsednictva se stali Milada Emmerová, Hana Orgoníková, Jaroslav Tvrdík, Jaroslav Foldyna, Bohuslav Sobotka, Petr Vícha a Karel Vachta.