Paroubek podepsal, že žádnou funkci, která by mohla vést ke střetu zájmů nevykonává. Prohlášení však podle Přikryla mělo znít, že takovou funkci sice vykonává, ale co nejdříve ukončí.

Přikryl v úterý řekl, že zástupci prezidentské kanceláře a Úřadu vlády by se měli co nejdříve sejít a vyjasnit si, jak budou v budoucnu v podobných případech postupovat. Podle něj je podávání četsných prohlášení ústavní zvyklost, která není nijak upřesněna.

"Bylo mu řečeno - když okamžitě zanecháte činností (které zákon o střetu zájmů zakazuje), uvádějte ne, nevykonávám, protože je tím de facto nebude vykonávat," řekl Přikryl. Zdůraznil nicméně, že v Paroubkově případě nebyl porušen zákon o střetu zájmů ani ústava.

Prezidentská kancelář ale v pondělí řekla, že ji touto informací uvedl tehdy jmenovaný ministr pro místní rozvoj Paroubek v omyl. [celá zpráva]

Spor vznikl poté, co Paroubek o víkendu prohlásil, že prezident jej jemnoval ministrem, i když měl tehdy tři rozporné funkce. Nyní, když je v podobné pozici šéf české lékařské komory David Rath, jeho jmenování odmítá.