Paroubek označil za volební úspěch porážku ODS. Podle Bendy by sociální demokraté v Ústeckém kraji byli spokojeni, pokud by získali v Poslanecké sněmovně osm křesel, tedy za každý okres jedno včetně lídra Paroubka.

V minulých volbách ČSSD v Ústeckém kraji vyhrála, když pod vedením Josefa Hojdara získala pět křesel. Hojdar byl z řad soc. dem. vyloučen.

Volební dvojkou v kraji bude současný předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Jaroslav Krákora. Na třetím místě je poslanec Vlastimil Aubrecht a za ním poslanec Robert Kopecký.

Paroubek se ve volbách utká na severu Čech s občanským demokratem Petrem Gandalovičem, který je primátorem Ústí nad Labem. "Je to silný kandidát, ale podle našich předvolebních výzkumů, bych jej v přímé volbě porazil," řekl Paroubek.

V Moravskoslezském kraji povede ČSSD Zaorálek

Ostravská organizace ČSSD vybrala jako volebního lídra v Moravskoslezském kraji šéfa sněmovny Lubomíra Zaorálka, hlasovalo pro něj 90 ze 133 účastníků stranické konference. Jeho nominaci v září navrhl krajský výbor ČSSD, poté ale Zaorálek prohrál boj o první místo kandidátky ve své mateřské organizaci v Porubě s poslancem Jozefem Kubinyim a prohlásil, že když nezíská důvěru na městské konferenci.

Konference ostravské organizace ČSSD schválila celou kandidátku pro parlamentní volby v pořadí navrženém krajským výkonným výborem. Na dalších místech za Zaorálkem jsou náměstek ostravského primátora Jaromír Chalupa a vysokoškolský pedagog Petr Wolf, Kubinyi je až šestý. Poslanec Petr Lachnit z kandidátky odstoupil.

Na jižní Moravě povede KDU-ČSL Ambrozek

Lídrem jihomoravské kandidátky KDU-ČSL pro volby do Poslanecké sněmovny se stal současný ministr životního prostředí Libor Ambrozek. Ve druhém kole porazil ministra dopravy Milana Šimonovského, který bude na druhém místě kandidátky. V prvním kole dostali oba kandidáti po 65 hlasech, opakování pak skončilo 71 ku 62 hlasům ve prospěch vítěze.