Paroubek se domnívá, že Penc úmyslně narušil občanské soužití, protože schválně informoval fanoušky tvrdé muziky o jeho čísle na mobil. Poté, co Penc informoval ostatní účastníky rockového festivalu o čísle Paroubkova mobilu, stovky mladých fanoušků tvrdé hudby měly premiérovy zasílat vulgární sms zprávy.

Premiér tedy s pomocí advokáta Petra Topinky chce prošetřit výrok muže, jenž se zastával CzechTeku. Topinka v pátek Novinkám potvrdil, že Paroubek využil služby jeho kanceláře k podání oznámení.

Paroubek se dlouhodobě zastával policejního zákroku při Czechteku, kdy strážci zákona zasáhli proti účastníkům techno party. Penc byl naopak hlavním lídrem konání tanečního happeningu. Aktivista tvrdil, že zásah byl porušením ústavních práv a svobod ze strany policie.

"Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený listinou. To je ten článek Ústavy a teď, co se bude dít. Máme mobilní telefonní číslo na premiéra tohoto státu pana Paroubka a on o tom neví, ale až dotelefonujeme, tak vám ho všem prozradíme, kdo by si s ním chtěl popovídat," řekl na srpnovém festivalu Penc. Paroubek v krátkém hovoru s Pencem, který slyšeli všichni účastníci festivalu v Trutnově, jim popřál krátce "příjemnou zábavu", poté rychle zavěsil.

Penc tvrdí, že "pouze vyhověl Paroubkovu přání, jenž vyzval lidi kolem Czechteku ke komunikaci s vládou". Městský úřad v Trutnově, který bude oznámení projednávat, jej předvolal k podání vysvětlení na čtvrtek 3. listopadu.