Podle svých dřívejších slov ale sama není z Ratha jako svého přímého podřízeného nadšená. Dokonce zmínila, že pokud by Rath měl větší pravomoce než ostatní náměstci a ona by byla jen politickou záštitou resortu, uvažovala by o rezignaci. Nabídkou svých podřízených, se bude zabývat ve středu.

"Jejich rezignace vyplývá z toho, že pan premiér volá opakovaně po tom, že je třeba toto vedení (ministerstva zdravotnictví) posílit. Já s tím souhlasím, do jisté míry, a proto tedy vlastně vznikla tato situace," reagovala Emmerová v úterý večer v České televizi.

Paroubek chtěl Ratha do vedení ministerstva dosadit proto, aby zlepšil komunikaci resortu s veřejností. [celá zpráva] Jeho osoba je ale, především v lékařských kruzích, vnímána rozporuplně.

Emmerová s Paroubkem čelí v posledním týdnu protestům lékařů, které vyvrcholily minulý čtvrtek stávkou praktických lékařů. Nelíbí se jim, že dostávají platby od pojišťoven s velkým zpožděním. Pojišťovny ale v úterý slíbily, že dlužné částky uhradí. [celá zpráva] Samy tyto instituce jsou zadlužené, platí lékařům více, než se na pojistném vybere. Lékaři z toho viní ministerstvo zdravotnictví, které špatně nastavuje systém, to ale tvrdí, že chyba je ve špatném hospodaření pojišťoven.