V půl čtvrté zasedl kvůli výhružce také krizový štáb. Podle mluvčí ČSA Jitky Novotné přišlo prostřednictvím elektronické pošty oznámení na call centrum národního dopravce. ČSA poté o situaci informovali policii a Letiště Praha. Před 16:00 se telefonicky ozval muž, který tvrdil, že je autorem mailu a hrozbu odvolává. Je prý psychicky nemocný.

Cestující, kteří v terminálu čekali na odlet, policie evakuovala před halu. Pasažéři letadel, která po oznámení bomby přistála, zůstali na palubách letadel, která byla postavena na odstavné plochy v dostatečné vzdálenosti od terminálu.

Lidi, kteří chtěli pražské letiště využít pouze k přestupu a neměli platná víza pro vstup do Česka, přepravili pracovníci letiště autobusy z tranzitu do terminálu jih, který byl jako první bezpečnostně prověřen.

Podle Kovaříkové se opatření dotkla asi 50 linek, které měly z Prahy odlétat, nebo na letišti přistály. Další zpoždění se ale nyní budou nabalovat i na další lety tak, jak budou postupně odlétat zpožděné spoje.

Naposledy volal anonym, který ohlásil uložením bomby na ruzyňském letišti, předloni v listopadu. Právě rok 2003 byl na podobné hrozby bohatý a letiště bylo kromě hypermarketů a nemocnic oblíbeným místem, kde anonymové bomby hlásily. Nikdy se tu ale výbušnina nenašla.

Letiště při zastavení provozu přichází o velké sumy peněz. V roce 2003 poslal soud na pět let do vězení Jaroslava Horáčka, který také hrozil největšímu letišti v ČR bombou. Českým aeroliniím jen za několik hodin, kdy policie letiště prohlížela, vznikla škoda 6,5 miliónů korun.