Party začala na legálně pronajaté louce v pátek. O půlnoci tam tančilo asi 4500 lidí. "Vůbec jsme nezasahovali," řekla v sobotu západočeská policejní mluvčí Jolana Číhová.

Vážnější zranění utrpěl muž, na kterého spadla bedna reproduktoru a zlomila mu žebra a nohu. Další si zlomil ruku. Dva muže pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek odvezla sanitka do plzeňské fakultní nemocnice.

Jeden z nich, 24letý mladík, se předávkoval LSD a byl převezen na jednotku intenzivní péče. V současnosti je mimo ohrožení života.  

"Ležel na nádraží v Přešticích a jenom chroptěl, druhého nám přinesli z louky, žádné zranění neměl. Udržovali jsme ho při vědomí a předali plzeňské záchrance," potvrdil na místě zasahující policista.

Na pořádek dohlíží asi 90 policistů, v pohotovosti je zhruba stovka příslušníků.

Zásah těžkooděnců podle všeho zatím nehrozí. Akce má skončit mezi desátou a dvanáctou hodinou zítra dopoledne.

Na hluk si nikdo nestěžuje

Účastníci musí na louku pouze po jedné cestě z Přeštic přes Příchovice, trasa za Přešticemi z druhé strany řeky Úhlavy je určena pouze pro transport zvukových systémů. Parkoviště u louky pro zhruba 200 vozů je plné, zaplněná je v obou směrech také čtyřsetmetrová polní cesta z obce na Ostrov.

"Další účastníci by měli parkovat na dvoukilometrové silnici z Příchovic do Lužan, odkud je to na louku čtvrt hodiny cesty," uvedl jeden z organizátorů Zbyněk Ambrož. Nyní řeší jedno černé parkoviště s 50 vozy. "Nemáme jiné stížnosti. Z okolních šesti obcí si na hluk nikdo nestěžoval," uvedl.

Ani starosta Příchovic s tisícovkou obyvatel Karel Šašek o žádných stížnostech na hluk nebo na omezení dopravy neví. Přímo v obci se auta nehromadí, stížnosti od majitelů sousedních pozemků nejsou.

Přímo na Ostrově, kde se konají velké hudební produkce, nic nehraje, mladí lidé tam sedí na lavičkách a popíjejí. "Je to tady v poklidu, počasí je perfektní. Policisté neprudí," řekli mladí lidé na louce.

Na ploše je zhruba 150 stanů, technaři průběžně louku uklízejí. Deset záchodků vyvezli dnes ráno, pitnou vodu v cisterně doplňují. Pozemky musí být uklizeny do středy.