Ministr Bublan podle Paroubka deset měsíců před volbami zapomněl, že to bude zpolitizované. "On měl týden před tím předpokládaným zásahem vysledovat politické postoje jednotlivých politických stran a kdyby se ukázalo, že jim to nevadí, tak bych asi zůstal, být policií, v klidu," uvedl Paroubek.

"Měl se krýt, měl být do určité míry alibistou," dodal. Nevidí to však jako zásadní chybu, která by měla vést k odvolání ministra vnitra. Příčinu vidí spíše v tom, že František Bublan není členem žádné politické strany a jedná technokraticky.

Čekal pozvání na Hrad

Podle mínění Paroubka neměl ministr Bublan na Pražský hrad chodit bez něj. [celá zpráva] "Bylo by velmi dobré, abych panu prezidentovi mohl říct také své stanovisko jako ministerského předsedy a abych toto své stanovisko mohl říci veřejnosti," uvedl premiér. Rovněž vyvrátil informace BBC, že byl na Pražský hrad na dnešek pozván a odmítl.

Paroubek v BBC na adresu prezidenta Klause uvedl, že se v otázce CzechTeku chová jako čestný předseda ODS a snaží se oslabit jeho pozici. Své vlastní politické záměry protestem proti policejnímu zásahu podle premiéra sledují i další odpůrci a jmenoval hudebníka Michaela Kocába. "Pan Kocáb se objevuje s tím, že má nějaký politický záměr," uvedl premiér s tím, že "pan Kocáb je navázán na určité kruhy."

Jaké byly porušeny zákony?

Technoparty CzechTek a policejním zákrokem se bude vláda zabývat na svém zasedání ve středu 17. srpna. Premiér uložil ministrovi vnitra, aby pro toto jednání připravil zprávu o průběhu inkriminovaných událostí. Sám si pak od ministra a šéfa legislativní vlády Pavla Zářeckého nechal vypracoval právní rozbor jako zákony účastníci CzechTeku porušili.

"Přehled zákonů, které byly s největší pravděpodobností porušeny účastníky akce CzechTek," začal premiér a poté vyjmenoval - Listinu základních práv a svobod, občanský zákoník, zákon o životním prostředí, zákon o ochraně přírody a krajiny zákon o lesích ve znění pozdějších předpisů, zákon o odpadech. Doporučil ministrovi vnitra, aby tento seznam zahrnul do své zprávy.