"Dům včetně pozemku půjde do dražby, aby to bylo co nejvíc transparentní," prohlásil expremiér. Dodal, že z prodeje chce jeho žena splatit právě pětimiliónový úvěr, který si na koupi loni vzala. Firma Šárky Grossové je již v likvidaci. xxx Podle Grosse podnikatelský záměr jeho ženy, která chtěla dům přestavět na bytový komplex, padl. Jak dodal, není zatím jasné, čemu se bude jeho manželka v budoucnu věnovat. "Chceme se o tom poradit, aby to bylo do konce léta jasné," poznamenal.

Na otázku, zda je pravdivá fáma, že žádal premiéra Jiřího Paroubka, aby při cestě do Rakouska získal pro podnikatelský záměr Šárky vhodného rakouského investora, Gross odpověděl: "To snad nikdo nemůže myslet vážně, že by mě něco takového po tom všem vůbec napadlo. Je to absolutní nesmysl, nejsem blázen."

"Můžeme vyhrát"

Gross později ve Frekvenci 1 dodal, že v létě předpokládá vyřešení svých finančních závazků, konkrétně úvěru, který si vzal na 900 tisíc Kč. Na dotaz, zda celou částku v letních měsících dokáže splatit, řekl: "Je to na delší dobu, ale já myslím, že to budeme schopni splatit během poměrně krátké doby."

Gross uznal řadu svých blíže nespecifikovaných chyb za vládní krize kvůli financování svého bytu. Zároveň uvedl: "Ty věci skončí v okamžiku, kdy všechna ta prověřování, která na základě medializace probíhala, skončí, a já doufám, že se pak třeba aspoň někdo omluví." K počínání Jiřího Paroubka Gross uvedl: "Myslím si, že si vede dobře a že ČR má dobrého předsedu vlády."

Předseda ČSSD dodal, že on a Paroubek se snaží dělat všechno pro to, aby vnitřní rozhádanost ve straně skončila. "Myslím si, že za těchto předpokladů máme šanci ve volbách zvítězit. Myslím si, že máme šanci získat 30 procent hlasů, ale znamená to odvést poctivou práci pro tuto zemi," uzavřel Gross.