Dlabaja: "Kolik jsem měl dostat?" Benešová: "Prý padesát tisíc." Dlabaja: "To jsem nedostal." Benešová: "Tak si mu o to řekněte. Vám pan Dimun (mluvčí ministerstva spravedlnosti) doplatí."

Zároveň však ve zpravodajství potvrdila, že nemá žádné důkazy svědčící o tom, že by ministrův mluvčí nechával redaktora uplácet.

Její slova bez důkazů rozlítila jak ministra spravedlnosti Pavla Němce, tak i premiéra Paroubka. "Musím říct, že jde o útok na nezávislost médií a také o útok na činnost státních institucí," řekl v televizi ministr. Premiér prohlásil, že pokud svá slova nedoloží, tak se domnívá, že by neměla dál zůstávat na své pozici.

Nejvyšší státní zástupkyni Benešovou rozlítila reportáž redaktora Dlabaji o odstupujícím státním zástupci Radku Ondrušovi. Proti němu je vedeno kárné řízení. "Toto kárné řízení má jediný důvod - zbavit se mě. Přitom jsem obviněn z činů, které jsem měl údajně spáchat před osmi lety. Za sedmnáct měsíců nebyl v tomto případu proveden jediný úkon," řekl Ondruš Právu.

Ondruš v televizi kritizoval, že jsou účelově stíhány některé skupiny osob. Na dotaz Práva upřesnil, že mu vadila hlavně cílená kriminalizace starostů a členů zastupitelstev, která je podle něj v některých případech přímo nezákonná. "Navíc státní zastupitelství účelově vybírá staré a často nezkušené zaměstnance místo mladých profesionálů, což jsem často kritizoval."